Şimdi hava soğuk, çık dışarıya ve yürü…

Şimdi hava soğuk. Tak kulaklıkları ve dışarı çık Yürü. Sonra üşü, sonra yürü ve sonra daha çok üşü. Daha çok yürü. Üşüdükçe yürü. Yürüdükçe düşün.
Olmak istediğin kişiyi düşün. Olduğun kişiyi düşün. Sahip olduklarını düşün. Senin olmayanları düşün. Sevdiklerini,sevmediklerini düşün. Kazandıklarını,kaybettiklerini düşün.
Söylediğin,söylenen yalanları düşün. Seni terkedenleri,terkettiklerini düşün. Artık hayalini kurmadığın o hayatı düşün. Bir daha kimseyi sevemeyeceğini düşün. Saatlerce düşün ama hiçbir şey düşünmediğini fark et.
Eve dön.
Aynaya bak. Sol gözün kızarmış .Demekki ağlamak istemişsin farkında olmadan. Ne zaman ağlamak istesen ,sol gözün kızarır çünkü. Aç sıcak suyu,gir altına. Soğuktan donan vücudun sıcak suyun altında uyuşsun. Kemiklerin sızlasın. Acıya aldırma.
Düşün,yeniden düşün. İnsanları düşün. İhanetleri düşün. Bir zamanlar hayallerin olduğunu düşün .Bir zamanlar mutlu olduğunu düşün. Mutluluğun nasıl bir his olduğunu düşün. Onu düşün. Ona asla sarılamayacağını düşün.
Şimdi çık sıcak suyun altından .Çık yaşa. Ve yaşadığın bu şeye “hayat” de. Hep aynı şarkı çalsın kulaklarında. Hep aynı yerden yansın canın. Ama yine de sen hep “hayat” de. Çünkü hayat,güzel rüyaların haricinde kalan acımtrak zaman dilimi. Çünkü hayat,hayat işte. Çünkü hayat,hep böyle…