Sevgilinize hediyeyi kendiniz yapın… “Valentine Day Gifts”

Malum ülkemizde Kasım ayı meşru, Şubat ayı ise resmi  “Aşk Ayı”.

14 Şubat haftası da sevgilisi olmayanlar için “Geldi yine içine ettiğim 14 Şubat’ı”, sevgilisi olanlar içinde “Sevgilime ne hediye alsam” haftası. Her iki taraf için de zor tabi, bir yandan hediye beğenmek diğer yandan o akşama özel planlar yapmak (Yemek, sinema gibi planlar yanlış anlaşılmasın :)). Elinde çiçekle Kadıköy’de onlarca erkekle dolaşmak, sonra mekan bulacaksın, her mekanda sevgililer olacak, herkes romantik erkek modunda olacak sende odun erkek olmamak için uğraşacaksın. Diğer taraftan bakınca da sevgilin yok herkes plan yaparken sen evde tek başına Supernatural izleyeceksin, Dean her bölümde farklı manita ayarlıyacak hepten sinirlerin bozulacak. Neyse umarım her iki taraf içinde hızlı geçen bir hafta olur.

Bizim bu konumuz sevgili olanlar ve kendisi birşeyler hazırlamak isteyenler için. İnternet te, yolda, radyo, televizyonda dolaştığınız her reklamlarda bolca hediye alternatifleri bulmak mümkün.  Erkekler için söylüyorum bunu resmi hediye olarak kabul etmeyin. Yapın ama yanında kolyeniz, çiçeğinizde olsun. Malum kadın millleti sonra hevesiniz kursağınızda kalmasın.

Aslında benzerini internette gördüğüm sonradan kendimce bişeyler ekleyip hazırladığım bir tablo bu. Malum ev süsleme çalışmaları arasında bunu da yaptım. Ben kendi adıma yaptım siz sevgilinizin adını da eklersiniz. Malzemelerimiz çok kolay ve ucuz. Ben yine malzemelerimi Bauhaus’tan tedarik ettim.

  • 2 tane Polpan Sert Köpük (İç -dış cephe kaplamalarında kullanılan), yada mantar rulo, bence mantar daha iyi bir seçim ama Polpan buldum bu yüzden ben bunu kullancam. Duvarlara astığımız mantar tablonun rulo hali. 2 A3 boyutunda olması yeterli. (Bauhaus)
  • Normal tutkal (Bauhaus)
  • 2 tane A3 fotoğraf çıktısı (Yazıcı)
  • Fırça (Bauhaus)
  • Nakış ipi (Tuhafiye)
  • Kazak yünü  (Tuhafiye)
  • Yaklaşık 150 tane cam çivisi  (Bauhaus)

Öncelikle tablonuza arkaplan belirleyin. Bu kendi resminizde olabilir, kalp olabilir, deniz, manzara da olabilir. Ben aşağıdaki resmi seçtim, seçim sizin. Çözünürlüğü iyi olsun sadece.

1

Fotoğraf kağıdına 2 adet A3 bu baskıdan çıkartıyorum.

3

 

Çıkarttıktan sonra fotoğraf kağıdının arkasındaki kalın kısmı çıkartıyorum. Hem daha iyi yapışması hemde kalın olmaması için.

4

Resmimizi ayırdıktan sonra artık tutkal sürebiliriz. Her iki resmide tutkallıyoruz.

5

 

Daha sonra Polpan üzerine de tutkal sürüyorum ve resmi yapıştırıyorum.

6

Polpan üzerinde tutkal çok fazla etkili değil. Kenarlarının kalkmaması için kuruyana kadar kağıt bant ile sabitliyorum ve yaklaşık 2 saat bekliyorum.

7

 

Kurumaya bırakmışken şimdi de ortada kullanmak için kalp çıktısı alıyorum. A4 boyutunda kalp kullanabilirsiniz. Ben aşağıdaki gibi basit bir kalp seçtim, değişik şekiller de internette mevcut, burda da seçim sizin.

8

A4 boyutunda kalp şeklimi çıkardıktan sonra kenarlarından kesiyorum.

13

Sonrasında tablomun üzerinde ortalayarak  yerleştiriyorum.

9

Sıra geldi cam çivilerine. Kalp şeklimin etrafına yaklaşık yarım santim ara ile bu çivileri çakıyorum. İster çekip yardımı ile ister elinizle hafif bastırarak çivileri çakabilirsiniz.

10

 

Yavaş yavaş ince dokunuşlarla çivileri çakmaya devam ediyoruz 🙂

11

Ve kalp etrafına bütün çiviler yerleştirilmiş oldu.

12t

 

Şimdi tablomuzun altına isim yazma kısmına geldi, burda da isteğiniz mesajı veya isimlerin çıktısını alıyoruz ve tablomuza yerleştiriyoruz. Burada boyutu kendinize göre siz ayarlayın.

14

 

 

Bu arada artık içeride kalan kağıdı çıkartabiliriz.

27

Aynı şekilde ismimizin de etrafını çiviliyoruz ve kırmızı yünümüzü hazırlıyoruz.

15

 

Şimdi ortadaki çiviye yünümüzü bağlıyoruz.

16t

Ve çarpraz-yan şekillerle çiviler arasında bağlayarak zig zaglar yapıyoruz.

17

 

Çok fazla germeden açılmayacak şekilde sıra sıra işlemeye devam ediyoruz.

18

 

İşledikçe kalp artık belirginleşmeye başlıyacak.

Ve sonunda kalp hazır…

24

Kalp bittiğine göre şimdi geldi isimi işlemeye. Bu kısım baya yorucu, ben tek renk kullanacağım ancak isterseniz mix yapabilirsiniz, kafanıza göre seçin. Kalp kadar kolay olmayacak haberiniz olsun.

25

Nokta ile başlayalım ve kalp gibi karışık şekilde işleyerek tablomuzu bitirelim…

26

Sonunda tablomuz hazır…

28