HERKÜL: Efsane Başlıyor (Hercules: The Legend Begins )

HERKÜL: Efsane Başlıyor

Film Puanım

Bir süredir beklediğim ve iki hafta önce vizyona girdiğinde izleme şansı bulduğum Herkül serisinin ilk filmini biraz gecikmeli olsa da yazmak istedim bu akşam. İşlerin güçlerin yoğunluğu ister istemez buraya da yansıdı tabi , birazda tembelliğime geldi sanırım.  Neyse on gün sonra olsada paylaşmak yinede güzel.

 

Ölümlü bir prenses olan Alkmene ile Zeus’un oğludur. Çok güçlü olan Herakles(Hercules) insanın doğaya karşı savaşma ve direnme gücünü simgeler. Doğanın insanın başına sardığı felaketlerin üstesinden gelerek insanlığa yardım ettiğine inanılır.

Fakat Alkmene Zeus’tan hamile kalınca, kıskanç Hera öç almak için fırsat kollamağa başlar. Şöyle bir oyun kurar: Perseus soyundan doğacak ilk çocuğun, bütün insanlara egemen olması için Zeus’tan söz alır.
  O sırada Persues soyundan Sthenelos’un karısı yedi aylık hamiledir. Hera Alkmene’nin doğumunu geciktirip, Sthenelos’un karısının önce doğurmasını sağlar.
  Böylece Persues soyundan doğan ilk çocuk Herakles(Hercules) değil, Sthenelos’un oğlu Eurystheus olur. Bunun sonucu olarak da Herakles(Hercules), yaşamı boyunca yeteneksiz Eurystheus’a boyun eğecektir.

 

İşte kısaca film böyle başlıyor, işin içine biraz aşk, biraz aksiyon giriyor. Herkül’de zaten bizim tabirimizle kıçı sıkışana kadar Zeus’un oğlu olduğunu kabul etmiyor, sıkışınca da zaten oyuncağını kaptırmış çocuklar gibi babasına sığınıyor. Neyse film detayına girmeyelim.

Benim izlemenizi tavsiye ettiğim bir film, boşuna vakit geçirdim demezsiniz, bundan sonraki seriyi de takip etmek isteyenlerin mutlaka izlemesi gerektiğini düşünüyorum.

Filmin başrol oyuncusu Kellan Lutz, hiç yalana dolana girmeyeceğim, ben bu adamı ilk defa gördüm ve izledim.

İlk yorum yaptığımda yukarıdaki kısım geçerliydi ancak kardeşim Göker saolsun uyarıda bulundu ve Kellan Lutz’un Alacakaranlık serisinde oynadığını belirtti. İlk orda izledim ama dikkatimi çekmemiş, hatırlayamayanlar için ufakta bir hatırlatma 🙂

Kıvanç Tatlıtuğ ayarında bir adam, kısacası yetenekli, yakışıklı, zaten öğrendiğim kadarıyla modellikten oyuncu olmuş ve ileride çokça karşımıza çıkacağa benziyor.

Bu arada dikkatimi çeken filim öyle Hollywood’da falan çekilmemiş, burnumuzun dibinde, fakir diye tabir ettiğimiz komşumuz Bulgaristan’da Nu Boyana stüdyolarında çekilmiş.

 

 

hercules-the-legend-begins_9001826 hercules__the_legend_begins_2014-1600x900 Hercules The Legend Begins 1450794_1475037049387256_1576950562_n full-trailer-for-hercules-the-legend-begins-3 hercules-the-legend-begins_8352704 full-trailer-for-hercules-the-legend-begins-4 Hercules-The-Legend-Begins-Movie-Image